Stomatologia mikroskopowa

Stomatologia mikroskopowa i endodoncja w Kamieniu Pomorskim

Dzięki zastosowaniu mikroskopu w leczeniu stomatologicznym jest możliwe precyzyjne leczenie kanałowe. Endodoncja jest „ostatnią deską ratunku” w momencie, kiedy zepsuty ząb nie nadaje się do leczenia standardowymi metodami. Leczenie endodontyczne, zwane również leczeniem kanałowym, umożliwia precyzyjne opracowanie i wypełnienie kanałów zębowych, które tworzą doskonałą podstawę do dalszej rekonstrukcji zęba. Dentyści z Kliniki Stomatologii i Estetyki Twarzy w Kamieniu Pomorskim dokładają wszelkich starań, aby uratować ząb Pacjenta, gdyż jego odbudowa jest często tańsza i mniej inwazyjna niż wszczepienie implantuStomatologia mikroskopowa i endodoncja stwarzają takie możliwości.

Zalety stomatologii mikroskopowej

Stomatologia mikroskopowa jest doskonałym przykładem tego, jak bardzo rozwinęły się techniki dentystyczne w ostatnich latach. Potwierdza też, jak ważną rolę w rozwoju stomatologii odgrywają nowoczesne technologie. W przypadku endodoncji zastosowanie mikroskopu zapewnia o wiele lepsze efekty leczenia. Wykorzystanie osiągnięć stomatologii mikroskopowej pozwala m.in. na dokonanie dokładnego przeglądu stanu uzębienia i wychwycenie nawet niewielkich zmian próchnicowych. Za pomocą mikroskopu może też zostać opracowany każdy ubytek bez naruszania zdrowych tkanek zęba. Zabiegi z zakresu endodoncji wykonywane pod dużym powiększeniem są bezpieczniejsze. Mikroskop bardzo ułatwia pracę dentystom oraz poprawia komfort zarówno Pacjenta, jak i lekarza. W niektórych przypadkach stomatologia mikroskopowa zastępuje diagnostykę RTG.

Endodoncja

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, jest działem stomatologii. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych. Endodoncję stosuje się wówczas, gdy standardowe metody stomatologii zachowawczej nie wystarczają. Do takich sytuacji zalicza się dużą głębokość ubytku próchnicowego, martwicę miazgi, uraz mechaniczny. Zabiegi z zakresu endodoncji mogą być również niezbędne na etapie uzupełnienia protetycznego. W naszej Klinice mogą z nich skorzystać m.in. mieszkańcy miejscowości Międzyzdroje, Kamień Pomorski oraz innych w regionie.

Nasze usługi