> Stomatologia-mikroskopowa

Stomatologia mikroskopowa

Stomatologia mikroskopowa i endodoncja w Kamieniu Pomorskim

Dzięki zastosowaniu mikroskopu w leczeniu stomatologicznym możliwe jest precyzyjne leczenie kanałowe – endodoncja jest „ostatnią deską ratunku” w momencie, kiedy zepsuty ząb nie nadaje się do leczenia standardowymi metodami. Leczenie endodontyczne, zwane również leczeniem kanałowym, umożliwia precyzyjne opracowanie i wypełnienie kanałów zębowych, które tworzą doskonałą podstawę do dalszej rekonstrukcji zęba. Dentyści z Kliniki Stomatologii i Estetyki Twarzy w Kamieniu Pomorskim dokładają wszelkich starań, aby uratować ząb Pacjenta, gdyż jego odbudowa jest często tańsza i mniej inwazyjna niż wszczepienie implantu.

Zalety stomatologii mikroskopowej

Stomatologia mikrokroskopowa jest doskonałym przykładem tego, jak bardzo rozwinęła się stomatologia w ostatnich latach oraz jak ważną rolę w jej rozwoju odgrywają nowoczesne technologie. W przypadku endodoncji zastosowanie mikroskopu zapewnia o wiele lepsze efekty leczenia. Wykorzystanie osiągnięć stomatologii mikroskopowej pozwala m.in. na dokonanie dokładnego przeglądu stanu uzębienia i wychwycenie nawet niewielkich zmian próchnicowych. Z pomocą mikroskopu może też zostać opracowany każdy ubytek bez naruszania zdrowych tkanek zęba. Zabiegi z zakresu endodoncji wykonywane pod dużym powiększeniem są bezpieczniejsze, mikroskop bardzo ułatwia pracę dentystom oraz poprawia komfort zarówno dla lekarza, jak i dla Pacjenta. Czasami stomatologia mikroskopowa zastępuje nawet diagnostykę RTG.

Endodoncja

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe jest działem stomatologii zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem chorób miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych. Endodoncję stosuje się wówczas, gdy standardowe metody stomatologii zachowawczej nie wystarczają z racji na dużą głębokość ubytku próchnicowego, martwicę miazgi, uraz mechaniczny czy planowane uzupełnienia z zakresu protetyki.

Nasze usługi