Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej skierowane są do Pacjentów niezadowolonych z kształtu i koloru swoich zębów. W naszym gabinecie oferujemy następujące usługi:
• bonding – korekcja koloru i kształtu zęba poprzez nałożenie specjalnego kompozytu;
• konturing – szlifowanie powierzchni zęba w celu modyfikacji jego kształtu (bez uszkodzenia tkanki);
• licówki kompozytowe i ceramiczne – cienkie nakładki, maskujące pęknięcia szkliwa, przebarwienia lub korygujące kształt zębów. Wykorzystywane są też do likwidacji diastemy.

Przed wyborem zabiegu lekarze rozmawiają z Pacjentem o jego oczekiwaniach. Procedury poprzedzone są też diagnostyką oraz analizą uśmiechu i twarzy.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów u stomatologa pozwala na rozjaśnienie szkliwa nawet o kilka odcieni. Wykonywane jest także w celu usunięcia przebarwień. Zadbany i biały uśmiech dodaje pewności siebie, zatem zabieg cieszy się popularnością wśród naszych Pacjentów.

Wybielania zębów nie warto przeprowadzać na własną rękę, ponieważ musi zostać poprzedzone odpowiednimi badaniami. Po pierwsze stomatolog przeprowadza szczegółowy wywiad i ocenia stan uzębienia, aby stwierdzić, czy procedura jest wskazana dla danego Pacjenta. Istnieje kilka przeciwwskazań do wybielania, m.in. zaawansowana próchnica, choroby błon śluzowych bądź przyzębia, palenie tytoniu, uczulenie na składnik preparatu wybielającego. Po drugie, kilka dni przed zabiegiem należy zgłosić się do gabinetu, aby przygotować zęby na wybielanie poprzez usunięcie kamienia i osadu nazębnego. Warto też pamiętać, że utrzymanie efektów zabiegu zależy od diety i innych nawyków Pacjenta.

Nasze usługi