Blog

rtg zęba

W jakich sytuacjach wymagane jest wykonanie RTG zęba?

RTG zębów, zwane potocznie prześwietleniem, pozwala ocenić stan uzębienia zarówno przed leczeniem, jak i po leczeniu. Odpowiadamy, kiedy wykonuje się RTG zęba i czy jest szkodliwe dla zdrowia.

przyrząd dentystyczny

Najczęstsze przyczyny powstawania przebarwień zębów

Przebarwienia na zębach to problem estetyczny, który dotyczy niemal każdego z nas. Do powstawania przebarwień przyczyniają się w głównej mierze pokarmy, które spożywamy każdego dnia, ale nie tylko. Jakie jeszcze są przyczyny powstawania przebarwień? W jaki sposób możemy się ich pozbyć?

kamień nazębny

Co wpływa na szybkość odkładania się kamienia nazębnego?

Lśniące i białe zęby są oznaką zdrowia oraz pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Jeśli jednak nasze zęby nie są gładkie, mimo że regularnie je szczotkujemy, przyczyną może być kamień nazębny. Jak powstaje kamień nazębny? Jakie skutecznie pozbyć się tego problemu?

plomby

Kilka słów o wypełnieniach zębowych. Jakie plomby wyróżniamy?

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Czasami jednak zdarza się tak, że mimo odpowiedniej higieny jamy ustnej i regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym w zębach pojawiają się ubytki. W takim przypadku dentysta musi usunąć zdemineralizowane tkanki zęba, a w ich miejsce założyć wypełnienie. Plomby służące do wypełniania ubytków w zębach mogą […]

implanty

Dlaczego tytan to idealny materiał na implanty zębowe?

Luki w uzębieniu są częstą przyczyną skrępowania i frustracji. Zdarza się nawet, że osoby doświadczające braku zęba unikają uśmiechania się i tracą pewność siebie. Tych konsekwencji można jednak unikną dzięki skorzystaniu z usługi założenia implantów zębowych w profesjonalnej klinice stomatologicznej. Implanty są to bowiem wszczepy wykonane z tytanu, które swoją budową przypominają korzeń zęba. Po […]

Wizyta u dentysty w dobie covid

Jak wygląda wizyta u stomatologa w dobie pandemii COVID-19?

Pandemia koronawirusa z 2020 roku niewątpliwie wywróciła nasz świat do góry nogami. Aby ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa, rządy wszystkich krajów wprowadziły obostrzenia związane z przemieszczaniem się, organizacją imprez, a także świadczeniem większości usług.