Blog

kobieta w trakcie zabiegu wybielania zębów

Która metoda wybielania zębów jest najlepsza?

Wiele osób zmaga się z problemem przebarwionych zębów. Najczęściej dochodzi do tego na skutek starzenia się szkliwa, palenia papierosów bądź kontaktu z takimi produktami spożywczymi jak kawa, herbata, czerwone wino, kolorowe napoje czy niektóre owoce i warzywa. Na szczęście wybielanie stanowi doskonałą metodę, by przywrócić zębom ich pierwotny blask.

wypełnienie amalgamatem

Wypełnienie amalgamatowe a inne wypełnienia zębów

Mimo dostępu do nowoczesnych szczoteczek, wysokiej jakości past do zębów i płynów, które pomagają chronić jamę ustną, gabinety stomatologiczne są oblegane przez pacjentów, którzy potrzebują pomocy specjalistów. Niejednokrotnie konieczna jest także odbudowa zęba po leczeniu zachowawczym polegającym na usunięciu zmian próchniczych. W efekcie zdecydowana większość ludzi może „poszczycić się” posiadaniem przynajmniej jednej plomby w uzębieniu. Nie każdy jednak wie, że dysponujemy możliwością wyboru materiału użytego do wykonania wypełnienia.

kobieta bada zęby u dentysty

Wizyta u dentysty – jak się do niej przygotować?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym potrafi być naprawdę stresująca nie tylko z powodu odczuwania strachu przed bólem, ale także ze względu na nietypowe otoczenie i sytuację. Nie należy jednak przekładać spotkania w nieskończoność, ponieważ może z tego wyniknąć więcej złego niż dobrego. W radzeniu sobie z lękiem pomaga odpowiednie przygotowanie się do wizyty, dzięki czemu przebiegnie ona sprawniej i w komfortowej atmosferze.

kobieta z brakującym zębem

Dlaczego uzupełnianie braków w uzębieniu jest tak ważne?

Podeszły wiek, urazy mechaniczne, a może ekstrakcja będąca wynikiem zaawansowanej próchnicy? Przyczyn braków zębowych może być wiele. Jedno jest jednak pewne, luki w uzębieniu nie są wyłącznie problemem natury estetycznej, choć to głównie ten czynnik motywuje Pacjentów do ich uzupełniania. Warto pamiętać, że nawet jeden brakujący ząb może stanowić problem dla zdrowia całej jamy ustnej. Jeszcze więcej kłopotów z kolei oznacza częściowe lub całkowite bezzębie. Jakie mogą być konsekwencje nieleczenia braków w uzębieniu?

ukruszone zęby

Co najczęściej przyczynia się do urazów i ukruszeń zębów?

Uśmiech jest wizytówką każdego z nas. Estetyczne uzębienie wpływa na naszą atrakcyjność i dodaje pewności siebie. I choć równe i białe zęby to marzenie wielu, największe znaczenie ma to, by były zdrowe. Dbałość o uzębienie gwarantuje komfort na co dzień oraz zapobiega bolesnym zmianom w przyszłości. Niekiedy jednak sama higiena jamy ustnej nie wystarczy. W wyniku różnych sytuacji może dochodzić do urazów i ukruszeń zębów. Co może je powodować i czy da się im zapobiec?

aparat ortodontyczny na zębach

Z jakich materiałów można wykonywać zamki ortodontyczne?

Dzięki noszeniu aparatu ortodontycznego możliwa jest korekcja wady zgryzu, a co za tym idzie – uzyskanie pięknego uśmiechu. Jednym z najważniejszych elementów aparatu są zamki ortodontyczne, które nakleja się na zęby. Różnią się one od siebie nie tylko rozmiarami i kształtami, ale przede wszystkim materiałami, z których są wykonane.